Kontakt

Aikido Shudokan
Gliwice
ul. Młyńska 8
tel. 696 072 022, 606 358 560

facebook

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paweł Felisiak sensei

 

Paweł Felisiak sensei 4 dan yoshinkan aikido

Sensei Paweł jest pełnoetatowym instruktorem aikido od 2001 roku, a naucza od 1997 roku.  Jest on licencjonowanym instruktorem oraz egzaminatorem Yoshinkan Aikido przez Aikido Yoshinkai Foundation (AYF).

Początek jego treningu aikido to rok 1996 pod Tadem Strattonem Senseiem (9 dan SIAI) przez którego został egzaminowany na stopień 1 dan w 1998 roku. Po śmierci Sensei Strattona w 2000 roku bezpośrednim nauczycielem Sensei Pawła został Ken Robson Shihan (7 dan SIAI).
W lipcu 2005 Sensei Paweł został przeegzaminowany na stopień 4 dan przez Sensei Kena Robsona i Sensei Johna Russella. W tamtym czasie był to pierwszy egzamin na tak wysoki stopień w tej organizacji Shudokan Institute of Aikido International.

Sensei Paweł był kilkadziesiąt razy w Anglii aby rozwijać swoje aikido i Ken Robson Shihan wywarł niewątpliwie ogromny wpływ na jego Budo. Odbył również liczne wyjazdy zagraniczne na seminaria i szkolenia, miedzy innymi do Francji, Czech, Malezji oraz dwukrotnie do Australii. Pamiętny wyjazd do Australii to 2006 rok, gdzie po dwumiesięcznym treningu w Melbourne w dojo Senseia Joe Thambu, Sensei Paweł otrzymał stopień 3 dan w Yoshinkan Aikido. Do dzisiaj Joe Thambu Shihan jest jego bezpośrednim nauczycielem. W 2010 14 maja Sensei Paweł zdał na stopień 4 dan przed Senseiem Joe Thambu. Był to pierwszy taki wysoki stopień Yoshinkan Aikido w Polsce. 10 lutego 2014 roku, podczas pobytu w Melbourne w dojo shihana Joe Thambu sensei Paweł był egzaminowany na 5 dan. Jego egzaminatorami byli Joe Thambu shihan (7 dan) oraz Jon Marshall sensei (6 dan). 19 października 2018 uzyskał instruktorski tutuł kyoshi. W listopadzie 2019 roku Paweł otrzymał stopień 6 dan z rąk Joe Thambu shihan.

Paweł Felisiak Sensei jest głównym instruktorem w dojo Aikido Shudokan w Gliwicach. Przez kilkanaście lat swojego treningu aikido miał możliwość ćwiczyć pod wieloma znakomitymi nauczycielami, takimi jak: Inoue Kyoichi Hanshi, Chida Tsutomu Shihan, Tsuneo Ando Shihan, Shioda Yasuhisa Kancho, Robert Mustard Shihan, Thamby Rajah Sensei, Soke Obata Toshishiro, Jon Marshall Sensei, Paul Stevens Sensei.  

Po kilkunastu latach w budo, Sensei Paweł wciąż ma dużą pasje do aikido oraz nauczania. W ciągu tych kilkunastu lat w jego dojo ponad dwadzieścia osób zdobyło czarny pas. Sensei Paweł stara się aby atmosfera w dojo sprzyjała treningowi i rozwijaniu swoich umiejętności.